Jaki podgrzewacz wody kupić?

Elektryczne podgrzewacze wody- który najlepiej wybrać?
Lipiec 24, 2018
Kiedy warto rozważyć zastosowanie przepływowych podgrzewaczy elektrycznych?
Lipiec 24, 2018
Pokaż wszystkie

Ciepła woda w domu to konieczność. Cora częściej, większość z Nas decyduje się na zastosowanie podgrzewaczy do wody. Dzięki tym urządzeniom przestajemy martwic się o brak gorącej wody podczas zmywania naczyń czy brania gorącej kąpieli. Tego typu podgrzewacze stosowane są również na rodzinnych działkach, gdyż jest to bardzo szybki i skuteczny sposób na dostarczenie ciepłej wody. Zależnie od potrzeby na rynku istnieje wiele rodzajów podgrzewaczy. Podgrzewacze przepływowe, pojemnościowe, nadumywalkowe lub te umieszczane pod zlewem, które z nich warto wybrać?

Podgrzewacz do wody

Urządzenia tego typu to najczęściej niewielkiego rozmiaru sprzęt umożliwiający natychmiastowe ogrzanie wody. Coraz częściej decydujemy się na zamontowanie takiego urządzenia w naszych łazienkach czy kuchniach, dając sobie gwarancję i nieograniczoną ilość ciepłej wody. Ogrzewacze nadumywalkowe montowane są nad kuchennym zlewem bądź łazienkową umywalką. Taki sposób montażu pozwala na szybkie dostarczenie wody do punktu pobrania. Dzięki krótkiemu przepływowi woda nie traci ona swojej temperatury, a jej dozowanie i ogrzewanie zależne jest od odkręcenia zamieszczonego pokrętła. Podgrzewacze zbudowane są na trzy sposoby wylewki, pozwala to na skuteczniejsze dopasowanie go do naszych potrzeb. Jego moc może sięgać nawet 5,5 kW a tworzywo, z którego jest wykonane idealnie nadaję się do recyklingu.

Jaki podgrzewacz do wody kupić?

Jeśli nie chcesz by ogrzewacz do wody był widoczny, wybierz podumywalkowe pogrzewacze do wody. Ich śmiała a zarazem niewielka konstrukcja pozwoli na bezproblemowe schowanie go w łazienkowej szafce czy ukrycie go pod umywalką.  Ponadto tego typu podgrzewacz pozwala na dostarczenie gorącej wody nawet do kilku punktów poboru, co jest bardzo korzystne. Taki podgrzewacz posiada dużą moc, sięgającą nawet 11 kW. Urządzenia te są bardzo wytrzymałe, posiadają automatyczne bezpieczniki oraz części regulujące temperaturę. Podgrzewacze do wody polskiego producenta Dafi z powodzeniem zastępują duże pojemnościowe urządzenia. Są bardzo wydajne. Różnią się mocną a także sposobem montażu. Dzięki czemu z powodzeniem możemy dopasować je do swoich wymagań i przeznaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *