Jak filtrować wodę domowym sposobem?

Ogrzewacze wody – gazowe czy elektryczne, pojemnościowe czy przepływowe?
Lipiec 24, 2018
Pokaż wszystkie
jak filtrowac wode

Woda, która jest dostarczana do naszego domu bądź mieszkania musi być zdatna do picia oraz spełniać wszelkie normy. Jeśli jednak jej jakość bądź też smak nas nie zadowala, dobrym rozwiązaniem będzie filtr, który pozwoli oczyścić wodę z substancji, które psujących jej jakość.

W tenże sposób będziemy mogli usunąć z wody wszelkie zanieczyszczenia, a także poprawić walory smakowe wody. Obecnie dzbanki filtrujące możemy kupić w wielu sklepach, a także w Internecie. Podobnie jest z samymi wkładami filtrującymi. Nie powinniśmy więc mieć problemu z ich zakupem. Zarówno dzbanków, jak i filtrów jest kilka opcji do wyboru.

W jaki sposób filtrować wodę?

Należy podkreślić, że filtrowanie wody jest niezwykle proste, trzeba jedynie zastosować się do kilku prostych zasad:

Przed wymianą filtra na nowy należy dokładnie umyć poszczególne elementy ciepłą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń później musimy złożyć całość z powrotem.
Wymienny filtr należy umieścić w zbiorniku dzbanka, a później delikatnie go docisnąć – usłyszymy wtedy charakterystyczne kliknięcie.

Po właściwej instalacji filtra, trzeba nałożyć pokrywę – zaczynając od włożenia przedniej części przy lejku, a następnie dociskając ją także przy rączce.
Przed pierwszym użyciem filtra należy dwa razy przefiltrować wodę. Nie należy jej pić.

(ma to na celu właściwe odpowietrzenie filtra tudzież usunięcia mogących się z niego wydostawać mikro drobinek węgla aktywnego).
Na koniec trzeba ustawić przypomnienie wymiany filtr, celem tego należy użyć wskaźnika, który znajduje się w pokrywie dzbanka. W zależności od jego typu, ustawienie wskaźnika różni się od siebie.

Jeżeli posiadamy wskaźnik manualny należy ustawić przesuwki na datę przypadającą za miesiąc od pierwszego włożenia nowego filtra.

Jeżeli zakupiliśmy dzbanek ze wskaźnikiem LED sensor należy przytrzymać znajdujący się w nim przycisk do momentu, aż wskaźnik zamiga na niebiesko, to właśnie od tej chwili będzie on odmierzał jeden miesiąc. Natomiast żółte światło oznacza, iż trzeba przygotować się do wymiany filtra. Po upływie 30 dni dioda zaświeci się kolorem czerwonym, wtedy trzeba zmienić filtr Dafi na nowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *