Elektryczne podgrzewacze wody- który najlepiej wybrać?

Ogrzewacze do wody – dlaczego warto wybrać te firmy Dafi
Lipiec 21, 2018
Jaki podgrzewacz wody kupić?
Lipiec 24, 2018
Pokaż wszystkie

Ciepła woda natychmiast po odkręceniu kranu i bez ograniczeń ilościowych? Jeśli i Ty szukasz sposób na oszczędzenie domowych pieniędzy wydawanych na podgrzewanie wody, są na to sposoby! A są nimi elektryczne podgrzewacze przepływowe, dzięki którym zyskasz komfortowy dostęp do zawsze ciepłej wody, przyczynisz się do ochrony środowiska i oszczędzisz pieniądze. Poniżej kilka wskazówek, jakie podgrzewacze znajdziesz na rynku i jakie warto zamontować we własnym domu.

Podgrzewacze przepływowe pod- i nad umywalkowe – który najlepiej wybrać?

Tego typu podgrzewacze montowane są w pobliżu punktu poboru wody w zależności od preferencji- nad lub pod umywalką. Podgrzewacze, to urządzenia niewielkich rozmiarów, które można dobrać do własnych preferencji użytkowych. W zależności od mocy i rodzaju punktu poboru wody. Umiejscowienie podgrzewacza jak najbliżej źródła, skąd doprowadzana jest woda, to najlepszy sposób na ograniczenie strat ciepła. Poszczególne modele podgrzewaczy różnią się między sobą mocą- inna moc będzie pożądana przy baterii wannowej, inna pod prysznicem, a jeszcze inna przy baterii kuchennej. Dla porównania będą to przykładowo: ok. 18 kW przy wannie, 12-20 kW przy prysznicu (jeżeli mamy zamontowaną deszczownicę pobór mocy będzie większy niż w przypadku zwykłej słuchawki), ok. 5kW przy umywalce w kuchni. Producenci tworzą podgrzewacze dostosowane do indywidualnych potrzeb swoich klientów. Polski producent Dafi oferuje w tym zakresie wysokiej jakości urządzenia, które możemy montować zarówno nad umywalką jak i pod nią. Podgrzewacze tego typu produkowane są także w urozmaiconym wzornictwie, a ich konstrukcje są proste i komfortowe w codziennym użyciu. Przepływowe podgrzewacze wody to idealny wybór dla osób, które szanują własne pieniądze oraz środowisko, gdyż pozwalają na natychmiastowe korzystanie z ciepłej wody, a co za tym idzie na ograniczenie jej zużycia. Ten sposób ogrzewania wody to także gwarancja domowego bezpieczeństwa, ponieważ pozwalają na zaprzestanie użycia urządzeń spalających gaz, które mogą być zagrożeniem i emitować szkodliwe spaliny. Do ich produkcji używa się najczęściej atestowanych tworzyw sztucznych, które nie są podatne na korozję, co wpływa na żywotność urządzenia. Ponadto tworzywo to nie odbiera ciepła wodzie, jest izolatorem, więc zwiększa jego efektywność i nie pozwala na odkładanie się kamienia kotłowego.

Elektryczne podgrzewacze – Podgrzewacze pojemnościowe

Innym rodzajem podgrzewacza jest podgrzewacz pojemnościowy. Nazwa bierze się stąd, iż magazynują one w sobie daną pojemność (ilość) podgrzanej wody aż do jej zużycia. Woda ta jest niemal nieustannie podgrzewana, gdyż naturalnie stygnie (chyba, że zapewnimy jej cyrkulację w rurach). Jednymi z podstawowych mankamentów tych urządzeń jest ich wielkość- zwłaszcza, gdy potrzebujemy dużych ilości wody- oraz rozwój bakterii mogących się rozwijać w urządzeniu, w którym woda „stoi”. Żeby zobrazować sobie wielkość podgrzewacza pojemnościowego odpowiedniego dla danej liczby domowników przyjmijmy, iż dla 1-2 osób wystarczające będzie urządzenie o pojemności około 150l, a dla 3-4 takie, które może pomieścić około. 180-200 l. Maksymalna temperatura wody jaką można uzyskać z podgrzewacza tego typu to około 80 stopni Celsjusza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *